Ubytovanie

Študenti našej fakulty sú zvyčajne ubytovaní v internátoch na Hlinách. V Ubytovacích zariadeniach Hliny sú k dispozícii televízne miestnosti, študovne, zasadačky, kuchynky, FIT centrum, posilňovňa, horolezecká stena pre športové lezenie, dva ringy pre thajský box, plocha pre aerobik, squash, parná a infra sauna, vírivá vaňa, solárium, COPY centrum, na bloku V. žehliareň, sušiareň. Bunky sú 5-miestne (2+3), zahŕňajú chodbu, WC.

Informácie k ubytovaniu nájdete na Internátnom portáli, kde nájdete cenník za ubytovanie a pod.

Stravovanie

Študenti majú možnosť sa stravovať v stravovacom zariadení Nová menza alebo v internátom bufete. V oboch zariadeniach sa podávajú raňajky, obedy a večere, priebežne sa dajú kúpiť bagety či pizza. Za koľko? Pozrite si cenník jedál, ceny platia pre Novú menzu aj internátny bufet.

Doprava

Internáty Hliny sa nachádzajú v širšom centre Žiliny (zastávka Hlinská), budova univerzity na okraji mesta, v časti zvanej Veľký diel (zastávka Žilinská univerzita). Doprava medzi nimi trvá peši približne 20 min, trolejbusom 10 min. Cestovný poriadok, priame cestovné spojenie a cestovné tarify nájdete na stránkach Dopravného podniku mesta Žiliny.

Voľný čas

Možností trávenia voľného času je v meste i v okolí mnoho. Ponúkame Vám zopár tipov:

  • Kultúra

Mestské divadlo, Bábkové divadlo, Stanica Záriečie, Multikino City Cinemas, Kino CineMax a Považská galéria sa postarajú o kultúrne vyžitie každého.

  • Zábava

Množstvo klubov, barov a kaviarní v blízkom okolí internátov zaručujú dostatok zábavy. Navyše sa každý rok koná na internátnej pôde veľký festival Majáles 🙂

  • Šport

Telesná na škole, turistika v okolí Žiliny, mestská krytá plaváreň, cyklistické trasy, lesopark, neďaleké zjazdovky a výborný termický kopec Straník poskytujú dokonalé športové zázemie.

Poplatky za štúdium

Prijímacie konanie: 30 €
Vydanie čipovej karty študenta: 15 € – 35 €
Ročné predĺženie platnosti čipovej karty: 2 € – 9 €

Štúdium odboru Letecká doprava v dennej forme je počas štandardnej dĺžky štúdia bezplatná.

Všetky potrebné dokumenty týkajúce sa žiadostí o odpustenie, či možnosti súbežného štúdia si môžete stiahnuť na stránkach Fakulty PEDAS.

Štipendiá a študentské pôžičky

Študenti dennej formy štúdia majú možnosť získať prospechové a sociálne štipendium, prípadne čerpať študentskú pôžičku. Bližšie informácie sú uvedené v časti štipendiá.